Сторінка для батьків

линеечка виноград



Шановні батьки, якщо ваша дитина вже може самостійно сидіти ви сміливо можете приступати до малювання пальчиковими фарбами. Повірте, задоволення отримає не тільки дитина, а й ви.


Перш ніж розпочати малювання дитину потрібно одягнути в спеціальний одяг. Потім потрібно вирішити, де малюк буде малювати, можна це робити на підлозі або за дитячим столиком .Шматок старих шпалер, мисочка для фарби, в яку малюк буде опускати ручки, а також вологі серветки для рук. Потрібно навчитися ставити на аркуші відбиток долоньки.


Ручку дитини потрібно опустити в мисочку з фарбою, а потім швидко перенести її на чистий аркуш , при цьому , трохи притиснувши її , щоб малюнок краще відбився . Потім відпустити долоньку і похвалити який гарний вийшов малюнок , при цьому потрібно згадувати і колір використовуваної фарби .





Потрібно чергувати долоньки , занурювати їх у фарбу і прикладати до аркуша.


Слід малювати не тільки долоньками малюка , але долонями батьків. При цьому потрібно питати у дитини , де чия долонька .


Перед тим , як почати малювати дитини потрібно познайомити з кожною фарбою , при цьому називаючи колір потрібно зіставляти його з чимось знайомим дитині , наприклад , зелений як травичка ,жовтий як сонечко , блакитний як небо і.т.п.


Малювання допомагає розвинути чутливість і моторику пальців.


Як тільки малюк навчиться залишати відбитки долоньок , можна приступати до малювання складніший предметів , наприклад , долонька буде серединкою , а пальчики пелюстками квітки, а стебло домалює мама за допомогою кисті . Потім можна намалювати пензликом тіло метелика , а потім за допомогою відбитків долоньки зробити їй крила , при цьому правою ручкою потрібно намалювати ліве крило , а лівою ручкою - праве крило. І за тим же принципом можна створити безліч різних образів і картинок.
Слід зазначити , що малювання пальчиками - це не тільки весело і завзято ,але і корисно, оскільки дозволяє розвиватися дрібним м'язам рук і пальців. Дитина малює різними фалангами пальців , чергує пальчики , розташовує їх на аркуші в різному становищі - все це допомагає розвивати тонку мускулатуру рук дитини .


Потрібно показати дитині, що при малюванні можна використовувати середні фаланги пальців а також малювати пальчиками ,поставивши їх боком до аркуша , тобто на ребро. Кількість зайнятих у процесі малювання пальчиків потрібно поступово збільшувати , якщо спочатку малюк поперемінно користується одним пальчиком на кожній руці, то потім можна показати , як малювати двома , трьома або всіма одразу , також потрібно показати , як чергувати кілька пальчиків на кожній ручці. Крім того , в процесі малювання потрібно говорити малюкові як називається той чи інший пальчик.


При малюванні певної картинки потрібно показати справжній квіточку або його фото , поговорити з дитиною про його красу , про колір , потім запропонувати намалювати квіточку. Крім того , малюки люблять малювати різних звірів , наприклад , їжачка . Знову ж потрібно показати їжачка на зображенні , розпитати малюка про те , що він знає про їжачка : колючий , де у нього оченята , носик і т.п. Потім обов'язково запропонувати дитині намалювати їжачка .
Бувають ситуації , коли батьки пропонують намалювати одне, а дитина хоче зовсім інше. У цьому випадку потрібно повністю погодитися з малюком і намалювати той малюнок , який йому ближче .
Сподіваємось, що наші поради, будуть для вас корисними. Відпочивайте разом з дитиною, та отримуйте задоволення від спільного спілкування з вашою крихіткою.

Джерело: http://molodchiy.org.ua











Немає коментарів:

Дописати коментар